Magdalena Pela

Od pierwszych dni mojego życia przyjeżdżałam z całą rodziną do Osłowa. Każde wakacje spędzałam wśród tamtejszych krajobrazów – przepięknych łąk, lasów, ścieżek. Obserwowałam jak tworzą moja mama i jej przyjaciele. Było więc dla mnie zupełnie naturalne, że można malować, rzeźbić i w ten sposób zachwycać się otaczającym nas światem. Jakiś czas później zaczęliśmy przyjeżdżać do naszego domu w Mielniku. Do rzeki Bug było teraz znacznie bliżej niż w Osłowie. Głęboka zieleń, czerń i szarości tafli wody na długo zdominowały moje myślenie o kolorze w malarstwie. Do dziś każdy pobyt w Mielniku jest dla mnie niekończącym się źródłem inspiracji, zachwytów nad przyrodą i tajemniczą wodą Bugu. Ogromnym wyróżnieniem była dla mnie możliwość zrealizowania polichromii malarskiej w Cerkwi Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Mielniku we współpracy z Jarosławem Wiszenko i Karoliną Bracławiec.

Jestem studentką V roku Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni profesora Jerzego Ostrogórskiego. Ukończyłam również kulturoznawstwo na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach działalności w Gdańskiej Szkole Muralu zrealizowałam kilkanaście murali (m.in. w Gdańsku, Zakopanem, Mołdawii, Rumunii, Wiźnie). Brałam Udział w ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach zbiorowych w Gdańsku, USA, Warszawie, Kartuzach, Rumunii, Sopocie. W roku 2014 za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymałam stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

magdalena.pela@gmail.com

 

 

Wszystkie podglądy prac, ze względów kompozycyjnych, mają jednakowe wymiary. Prawdziwe wymiary, pełne opisy oraz reprodukcje sprzedawanych obiektów sztuki pojawiają się po dwukrotnym kliknięciu w podgląd pracy.