Bug splata tutaj wszystko i jest początkiem wszystkiego. Wcinając się w miękkie wapienne skały, wytworzył przepiękne krajobrazy. Wijąc się malowniczo i rozlewając w dolinie, zostawia za sobą starorzecza, stawy i bagna, piasczyste wyspy i wydmy, wspaniałe nadbużańskie łąki. Mielnik to bariera dla zgiełku i hałasu, dla pędu życia, to dobre miejsce dla ludzi. Tu jesteśmy bliżej przyrody, bliżej siebie. Rzeka o każdej porze dnia i roku jest inna. Słońce, wiatr, chmury, drzewa, zagajniki, lasy, pola tworzą prawdziwe dzieło przyrody. Nic więc dziwnego, że ziemia ta przyciąga i zatrzymuje przy sobie ludzi wraźliwych na piękno. Mielnik zawsze był miejscem chętnie odwiedzanym przez artystów i wielu z nich w tu znalazło swoje miejsce na ziemi. Bywali tu malarz Ignacy Pieńkowski, później Zbigniew Karpiński i Henryk Musiałowicz.

Obecnie mieszka tu i tworzy spora gromada twórców. Część z nich przebywa tu na stałe, część dzieli swój czas między Mielnikiem i dużymi miastami, część przybywa tu na wakacje, ale wszystkich łączy jedno: w swych pracach przedstawiają piękno i niezwykłość ziemi mielnickie, ludzi ją zamieszkujących, ta magiczna kraina stanowi inspirację dla wielu innych prac. Panuje tu swoisty genius loci sprzyjający twórczości. Tworzą malarze, ceramik, pisarz ikon, fotograficy, twórcy ludowi, szukający korzeni w starych wzorach.

Dzięki tej stronie będziecie mogli Państwo ich poznać, obejrzyć prace, zakupić je. Być może dzięki tej stronie zdecydujecie się przyjechać do Mielnika, poznać piękno tej krainy.

Każdy z artystów ma swoją podstronę, na której przedstawia siebie, pokazuje swoje prace (technika wykonania, rozmiary i cena) oraz co najważniejsze podaje kontakt do siebie.

W zakładce Warsztaty każdy twórca będzie mógł ogłosić wiadomość o organizowaniu warsztatów, podać daty i ceny.

Mamy nadzieję, że strona sposoba się Państwu i będziecie ją często odwiedzać, że zdecydujecie się na zakup oryginalnego dzieła sztuki.